UTS

„Uniwersytet w Twojej Szkole”
„Uniwersytet w Twoim Mieście”

AKTUALNOŚCI 2015/2016

Informacje na temat rozgywek lig przedmiotowych 2015/2016 r.

– Wyniki zeszłorocznych rozgrywek:

LIGA ANGIELSKA

1. MIEJSCE – XVI Liceum Ogólnokształcące im. Charles de Gaulle`a (Poznań)

2. MIEJSCE – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (Leszno)

3. MIEJSCE –  Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego (Międzychód)

LIGA MATEMATYCZNA

1. MIEJSCE – XVI Liceum Ogólnokształcące im. Charles de Gaulle`a (Poznań)

2. MIEJSCE –  I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica (Pleszew)

3. MIEJSCE –  Zespół Szkół w Puszczykowie, (Puszczykowo)

LIGA HISTORYCZNA

1. MIEJSCE – II Liceum Ogólnokształcące (Swarzędz)

2. MIEJSCE – III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego (Poznań) i  II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (Leszno)

3. MIEJSCE – VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (Poznań)

– Spotkanie Rady Konsultacyjne działającej w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” odbędzie się 14 maja (czwartek) o godzinie 11.00 w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Hipolita Cegielskiego 1.

– W styczniu ruszają wykłady on-line z anglistyki, historii i matematyki.

– Patrona nad tegoroczna ligą matematyczną objął Prezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

– Pierwszy mecz ligi matematycznej odbędzie się 19 grudnia

– Pierwszy mecz ligi angielskiej odbędzie się 26 listopada

– Pierwszy mecz ligi historycznej odbędzie się 18 listopada

– Ruszają trzy ligi przedmiotowe (angielska, historyczna i matematyczna). Trwają zapisy.

AKTUALNOŚCI 2013/2014

– Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Ligi Matematycznej – relacja zdjęciowa

– Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Ligi Historycznej – relacja zdjęciowa

– Zwycięzcy Ligi Matematycznej z Lo Wrześni  opowiadają o rozgrywkach w TV Wielkopolska

Uczestnicy lig przedmiotowych z II LO w Lesznie na antenie Radia Elka

– Liceum Ogólnokształcące z Wrześni zostało zwycięzcą w  Lidze Matematycznej

– XVI Liceum Ogólnokształcące z Poznania zostało zwycięzcą w  Lidze Angielskiej

– VII Liceum Ogólnokształcące z Poznania zostało zwycięzcą Ligi Historycznej

– patronat na ligą matematyczną objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego a nad ligą historyczną Starosta Poznański

– 28 marca (piątek) nastąpi rozlosowanie do poszczególnych grup, szkół  grających w lidze historycznej i lidze angielskiej

– 3 kwietnia rusza liga matematyczna, a 8 kwietnia liga historyczna

– Konferencja  prasowa dotycząca Projektu UTS – 25 lutego 2014 roku o godzinie 10:30 w Sala Muzeum w budynku Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1) – relacje z konferencji:

– UAM: kształcą na odległość

Teleskop 25.02.2014

– Licea w Pleszewie i w Śremie lepsze niż „Marcinek”. W Lidze Angielskiej

– UAM Poznań szerzy wiedzę w szkołach ponadgimnazjalnych

– TVP Poznań

3) 21 stycznia rusza cykl wykładów z historii i anglistyki

Projekt „Uniwersytet w Twojej Szkole” został opisany w „Życiu Uniwersyteckim” styczeń 2013 (PDF-str.26). Cały numer pisma można pobrać ze strony www.zycie.amu.edu.pl.

Wideokonferencja - widok z Sali Senatu UAM

Wideokonferencja z Sali Senatu UAM, fot. Maciej Męczyński

Oferta dla szkół

Cel projektu: zbudowanie (poprzez m.in. wykłady on-line, spotkania profesorów z młodzieżą w szkołach) w Wielkopolsce integralnego systemu edukacji i oświaty, elastycznie reagującego na zmieniające się potrzeby i wyzwania, uwzględniającego rozmaite profile klas (w tym klas akademickich różnego typu). Program ma łączyć zalety tradycyjnego nauczania opartego na bezpośrednim kontakcie:  wykładowca – uczeń (słuchacz, uczestnik) z nowoczesnymi środkami przekazu opartego na systemie teletransmisji i e-lernigu. Zapewnienie młodzieży i wszystkim uczącym się z ośrodków oddalonych od Poznania pełnej oferty edukacyjnej (spotkania z najwybitniejszymi  przedstawicielami świata nauki, kultury, sztuki i życia publicznego, wyjazdowe „noce (albo dni) młodych uczonych, osobne dni chemii czy historii w szkole itp.)  Organizowanie różnego typu konferencji,  telekonferencji, konkursów  i spotkań. Program tak zaplanowany ma być realizowany nie tylko przez wykładowców, ale również przez nauczycieli na dodatkowych zajęciach.
Najbliższe działania:
     – rok szkolny 2012/2013: różnego rodzaju testy, montaż sprzętu w szkołach, przygotowanie programów itd,
     – rok szkolny 2013/2014: rozpoczęcie oraz realizacja zajęć w szkołach i online, zgodnie przyjętym harmonogramem.
– rok szkolny 2014/2015: uruchomienie trzech lig przedmiotowych i wykładów z matematyki, anglistyki i historii

Osoba do kontaktu: Dr Sebastian Paczos, paczos@amu.edu.pl, telefon 602-588-768

Organizator: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Partnerzy projektu